داشتن جت شخصی برای بسیاری از صاحبان سرمایه یا تجارت‌های موفق چه ضرورت باشد چه آرزو و چه دستاورد؛ درهرصورت حتماً لذت‌بخش است! به‌خصوص اگر این جت، مثل یک کشتی هوایی یا یک خانه مجلل در آسمان به پرواز دربیاید و طراحی داخلی آن شما را به عمارت «گتسبی بزرگ» ببرد.

Embraer کمپانی سازنده هوافضای چندملیتی برزیلی است که از سال 1969 تأسیس شد. این شرکت با تولید هواپیماهای تجاری، نظامی، اجرایی و کشاورزی در رتبه سوم بزرگ‌ترین تولیدکننده هواپیماهای غیرنظامی، پس از بوئینگ و ایرباس قرار دارد.

امبرائر یکی از پرنده‌های باشکوه خود را در قالب یک جت شخصی 80 میلیون دلاری، به نام کشتی هوایی منهتن با الهام از جنبش آرت دکو رونمایی کرده است. این سبک با به‌کارگیری اشکال هندسی دقیق و جسورانه و رنگ‌های روشن و آمیختن آن با نوگرایی و طراحی‌های زینتی و گران‌بها خود را معرفی می‌کند. این جنبش در دهه‌های ۱۹۲۰ و ۱۹۳۰ میلادی به اوج رسید و بر معماری، تزیینات داخلی، مُد، جواهرات و طراحی صنعتی تأثیر قابل‌توجهی گذاشت.

پروژه «کشتی هوایی منهتن» با همکاری ادی سوتو، تصویرگر دیزنی طراحی شده است و چندین نشانه دیگر از شهر نیویورک در خود دارد. نوار بیرونی این جت Lineage 1000E نشانه‌ای از لباس‌های محله منهتن را نمایش می‌دهد.

ظرفیت این جت 19 نفر است. در سالن آن یک نقاشی دیواری فلزی از خط افق نیویورک وجود دارد و نقاشی دیواری و ورودی فلزی لابی آن از Leif Neandross که در ساختمان امپایر استیت به‌کاررفته، الهام گرفته شده است. سالن Cloud Club که شامل یک میز پذیرائی مجهز به چهارپایه‌های جمع شونده و ساخته شده از پوست گوسفند است از ایده‌های ساختمان کرایسلر در طراحی خود استفاده می‌کند.

Chrysler Building

اتاق کریستال در این جت شخصی

اتاق کریستال با تزئینات چوب ماهون روکش شده و شش صندلی در هر قسمت تکمیل شده است. برای کسانی که این هواپیما را برای یک شب کرایه می‌کنند، یک سوئیت اصلی با یک تخت کوئین و یک حمام بی‌نظیر هم در نظر گرفته شده است.

اگر عینک مطالعه‌تان را در چمدان تحویل‌شده‌تان گذاشته‌اید، نگران نباشید؛ این جت دارای بزرگ‌ترین محفظه بار در جهان است که می‌توان در طول پرواز به آن دسترسی داشت.

پنجره‌های پانوراما

پنجره‌های پانوراما به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توانند دید وسیعی از محیط اطراف در ارتفاع 36000 پایی داشته باشند. اما این هم سؤال مطرح می‌شود که با این فضای داخلی جذاب و چشمگیر آیا کسی فرصت پیدا می‌کند که به بیرون هم نگاهی بیندازد؟!