مسافرت با کشتی، قدمتی به موازات تاریخ دارد، انسان همراه در طول تاریخ و همزمان با ایجاد رفاه در زندگی روزمره خود در خشکی، زندگی دریایی را نیز بسیار مدرن و گه گاه تجملی تر از آن ، ساخته است. در این شماره نگاهی داریم به یکی از مشهور ترین کشتی های مسافرتی جهان .

کشتی Seven Seas Mariner  (مکتشف هفت دریا) زمانی که برای اولین بار در ۲۰۰۱ راه اندازی شد، یک هنجارشکن بود؛ اولین کشتی در صنعت کشتی سازی که تمام سو ییت هایش بالکن داشت. در حالی که امروزه کشتی های زیادی به این شیوه مجهز شده‌اند، اما Mariner آغازگر این سبک بود.این کشتی طیف انتخاب قابل انعطافی برای محل اسکان از ۲۵۲ تا ۱،۲۰۴ فوت مربع ارائه می کند که بسیاری از آن ها همراه با خدمات خاص تشریفاتی هستند( مانند اولویت هنگام دسترسی به گردش ساحلی و رزرواسیون ناهار، ۱۵ دقیقه تماس تلفنی از کشتی به ساحل به صورت رایگان و یک ساعت دسترسی اینترنت)، سو ییت های پنت هاوس با خدماتی همچون پیشخدمت اختصاصی، امکانات استحمام فوق مدرن (  Hermesبه جای L’Occitane)،از یک آیپد در سوییت و غیره بهره می برند .

بررسی Seven Seas Mariner

در دوره‌ای که کشتی‌های کروز روز به روز بزرگ و بزرگ‌تر می‌شوند، Seven Seas Mariner  انتخابی نشاط بخش است. با وجود این که تنها گنجایش ۷۰۰ نفر مسافر را دارد، اما امکان یک  سفردریایی زیبا با خدماتی شخصی و مجلل را فراهم می‌کند. در سال ۲۰۱۴ مارینر تحت نوسازی عمده ای قرار گرفت که طی آن سالن ها و رستوران ها و هم چنین سوییت های آن، به صورت امروزی در آمدند. نتیجه، ظاهری است صیقلی و مدرن در سرتاسر کشتی، طراحی وزین به خاطر جلالی سنگ مرمر و در عین حال فضایی گرم و راحت.

این کشتی یک تجربه لوکس واقعی را ارائه می‌کند و هزینه سفر دریایی شما تقریباً همه چیز را پوشش می‌دهد، از جمله بلیط رفت و برگشت هواپیما، انعام، نوشیدنی‌ها و گشت و گذار ها. این امر تقریباً تمام زحمت سفر دریایی را از دوش مسافر برمی دارد. مسافران مجبور نیستند نگران هزینه نوشیدنی یا میزان انعام پیشخدمت های کابین باشند.

این کشتی به دلیل اندازه کوچکش قادر است به بنادری سفر کند که رقبای بزرگ ترش قادر به دسترسی به آن ها نیستند، در نتیجه مسیر سفر به بنادر عجیب و غریب و غیر معمولی را در برنامه خود قرار می‌دهد. Regent Seven Seas سرمایه‌گذاری قابل توجهی در بخش گشت و گذارهای خود انجام داده و مسافران می‌توانند از میان طیف متنوعی از گزینه‌های موجود، بنادری متنوع را انتخاب کنند .گشت و گذار ها به خوبی مورد بررسی قرار گرفته و همچون یک ساعت، دقیق برگزار می‌شوند. اکثر آن ها صبح برگزار می‌شوند تا مسافران بتوانند بعد از ظهر از حضور در کشتی لذت ببرند. کشتی هر روز از یک بندر جدید بازدید می‌کند. در اکثر سفرهای دریایی که طی روز انجام می شود، در عرشه فعالیتی وجود ندارد، بنابراین فعالیت های کشتی در طول روز بسیار سبک است و بسیاری از مسافران اوایل شب به کابین هایشان بر می گردند تا برای گشت و گذار فردا صبح سرحال و قبراق باشند.

خدمات و غذا در این سفر بسیار اهمیت دارد. هرچند ممکن است در وعده‌هایی با هم برابر نباشند، اما در کل عالی هستند. دو رستوران اختصاصی کشتی، 7Primeو Signatures از لحاظ غذا، سرویس و پذیرایی ممتاز هستند و غذا خوردن در هر دو رستوران تجربه ای جالب توجه برای هر مسافر است. با این حال مسافران تنها می توانند یک وعده درهر رستوران میل کنند، به این معنی که شام را باید در سالن غذاخوری اصلی به اسم  Compass Roseیا  Italian Venue Sette Mariدر La Veranda  (که خدمات پایین تری دارد) صرف کنند.

آن چه سفر دریایی در مارینر را از سایر سفرهای دریایی متمایز می‌کند، انعطافی است که برای هر مسافر ارائه می‌شود. کارکنان آشپزخانه تلاش می‌کنند پاسخ گوی نیازها و سلایق غذایی مسافران باشند، گشت و گذار ها می تواند به صورت انفرادی (با هزینه جداگانه) انجام شود و کارمندان سرویس دهنده به اتاق نیز به همان اندازه که به کیفیت غذا اهمیت می دهند، به راحتی و آسایش مسافر نیز توجهی ویژه دارند. چنان چه مسافری تقاضای چیزی را داشته باشد، کارکنان برای فراهم آوردن آن تلاش می کنند و این امر، به اندازه خودِ کشتی، Mariner را به سفری لذت بخش تبدیل می کند .

 

مسافران دوستدارِ Seven Seas Mariner

این کشتی مسافرانی را به خود جذب می کند که هم پول دار هستند و هم اهل سفر. اکثر آنها ۶۰ سال به بالا دارند و اغلب آن ها به خطوط کشتی رانی کروز وفادارند. احتمال زیادی وجود دارد که در تابستان که مدارس تعطیل هستند ، بچه ها را در کشتی ببینید، اما با این وجود، در اکثر سفرها تنها تعداد انگشت شماری از مسافران با بچه های کم سن و سال وجود دارند .

پوشش لباس درSeven Seas Mariner

در طول روز مسافرانِ مارینر به شیوه ای خاص لباس می پوشند. البسه آن ها بیشتر شبیه لباس باشگاه های ورزشی یا لباس های راحتی گران قیمت است. عصرها پس از ساعت شش همه لباس هایی را می پوشند که این خط دریایی آن را «کژوال (لباس اسپرت) شیک» می نامد. آقایان شلوار و پیراهن یقه دار می پوشند و در حالی که پوشیدن کت اسپرت اختیاری است، شماری از مردان آن را بر تن می‌کنند. در واقع، بسیاری از مسافران با این وجود لباس های مجللی برای شام می پوشند. پس از ساعت شش بعد از ظهر پوشیدن شلوار جین، تی شرت ،کلاه بیسبال، شلوارک و کفش ورزشی (اسنیکرز) در فضاهای عمومی مجاز نیست. در سفرهایی که ۱۶ شب یا بیشتر طول می کشد ، مسافران می‌توانند دو لباس شب رسمی داشته باشند. در آخرین شب هر کروز، و زمانی که همه در حال بسته بندی وسایل هستند، کدِ لباس Relaxed Casual ( اسپرت و راحت) است، که نسخه ملایم تر کژوالِ شیک است و راحتی بر رسمیت اولویت پیدا می‌کند. با این حال، اکثر مسافران حتی زمانی که اجباری نباشد نیز به کد کژوال شیک پای بند می مانند .

انعامِ Seven Seas Mariner

انعام ها در هزینه اولیه گنجانده شده اند. انعام اضافی انتظار نمی‌رود و درخواست نیز نمی شود.

مسیرهای اصلی طرفداران Regent آن سوی گذرگاه‌های اقیانوس اطلس و سایر مسیرهای سفر در مدیترانه و آمریکای جنوبی است.

کشتی های دیگر در ناوگان، مانند مارینر، Seven Seas Voyager میزبان ۷۰۰ مسافر در هر مسیر است، در حالی که Seven Seas Navigator با ظرفیت ۴۹۰  نفر مسافر ،کشتی کوچک تری در این ناوگان است. خط مسافربری کروز ادعا می‌کند که در تمام کشتی هایش «خدمات شش ستاره» ارائه می کند .